• Huff Cotton posted an update 3 months, 2 weeks ago

  به طور کلی این دارو نباید در افراد کمتر از 18 سال تجویز و مصرف شود. مصرف قرص پاروکستین با نوشیدنی‌های الکلی، باعث بروز عوارض جانبی خواهد شد. در صورتی که مبتلا به دیابت هستید ،مصرف این دارو ممکن است باعث افزایش قندخون شما شود لذا قندخون خودرا به صورت منظم چک کنید و با پزشک خود درمورد آن صحبت کنید. برخلاف تصور ایجاد شده در جامعه که فلوکستین در کاهش وزن و درمان هرگونه چاقی موثر است، باید بگوییم که اینگونه نیست.این دارو تنها برای درمان چاقی ناشی از پرخوری های عصبی کاربرد دارد لذا مصرف خودسرانه ی آن بدون تجویز پزشک توصیه نمی شود.

  همانطور که در ابتدای مطلب خواندیم برای درمان دیابت از داروی فلوکستین نیز استفاده شده که باعث کاهش قند خون می شود. مصرف شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده باعث افزایش قند خون شده و در دراز مدت خطر ابتلا به بیماری دیابت را بیشتر می کند. غذا هایی که مصرف می کنیم و حاوی کربوهیدرات های تصفیه شده هستند در بدن به سرعت به مولکول های کوچک گلوکز تبدیل شده و وارد خون می شوند. نکته ی قابل توجه در این زمینه این است که دیابت باعث ایجاد بیماری های عفونت لثه شده و این بیماری ها نیز خود باعث تشدید بیماری دیابت و افزایش قند خون می شوند. این میزان قند بالای خون مشکلات عدیده ای را برای روند کلی سلامتی بدن به وجود می آورد که در صورت عدم کنترل این بیماری ممکن است به ایجاد بیماری های جدی در افراد شود.

  چرا فلوکستین باید صبح مصرف شود از مهم ترین توصیه های پزشکان متخصص برای جلوگیری از ابتلای بیماران دیابتی به سایر بیماری ها، تغییر سبک زندگی و انجام فعالیت های ورزشی و … می باشد. افرادی که از لحاظ فیزیکی وضعیت خود را بهبود بخشند تا حدود زیادی نیز به کنترل بیماری خود کمک می کنند. در افراد مبتلا به دیابت با افزایش سن تا حدودی خون رسانی به مغز غیر طبیعی شده و این روند با افزایش سن بیشتر نیز می شود. این روند غیر طبیعی خون رسانی به مغز باعث ایجاد آسیب های بسیار جدی در مغز افراد می شود.

  علاوه بر موارد فوق، اگر سابقه‌ی مصرف هر گونه داروی ضدافسردگی دیگری را دارید، حتما موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانید. زیرا برخی از داروهای ضدافسردگی با پاروکستین تداخل دارویی دارند و ممکن است باعث افزایش فشار خون شوند (حتی اگر چندین هفته از مصرف آنها گذشته باشد). برخی از افراد پس از مصرف داروهای ضدافسردگی مثل قرص پاروکستین، دچار افکار مرتبط با خودکشی می‌شوند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم پس از مصرف دارو نسبت به تغییرات خلق و خو یا علائم خود هوشیار باشید و مشکلات روحی روانی جدید یا وخیم‌تر را به پزشک خود اطلاع دهید. فدایی بر ضرورت درمان انواع مشکلات روحی و روانی از دوران نوجوانی تأکید می‌کند؛ «مشکلات روانی بسیار متنوع و گسترده است و متأسفانه از هر پنج نفر دست‌کم یک نفر دچار اختلال روانی است که به درمان نیاز دارند.

  نکته ی قابل توجه این است که بیشتر افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند وزن آن ها در ناحیه ی کمر و شکم تجمع یافته و به صورت چربی ذخیره می شود. امروزه تعداد زیادی از پزشکان توصیه می کنند که افراد در طول روز 8 لیوان آب بنوشند تا تمامی نیاز های بدن برآورده شود و بدن به طور طبیعی و بهترین شکل خود کار کند. با جایگزین کردن آب به جای سایر نوشیدنی ها تا حدود زیادی می توانید از بالا رفتن قند خون خود توسط این نوشیدنی ها جلوگیری کنید.

  متخصص پزشکی شما می تواند توصیه کند که چه زمانی بهتر است پروزاک مصرف کنید. این دارو برای درمان اختلالات پانیک – نوعی اختلال اضطرابی – تایید شده است، اما پزشکان اغلب پروزاک را برای درمان انواع دیگر اضطراب نیز تجویز می کنند. داروی فلوکستین درکنار فوایدی که برای درمان بیماری دارد عوارضی هم دارد. داروی فلوکستین با مهار اختصاصی برداشت مجدد سروتونین توسط غشای سلول عصبی پیش سیناپسی که منجر به افزایش غلظت سیناپسی آن در سیستم عصبی مرکزی می گردد ، اثر خود را اعمال می کند. داروهای ضدتشنج مانند فنی توئین (دیلانتین) ، کاربامازپین (تگرتول) و فنی توئین (دیلانتین).

  برای ابتلای یک فرد به بیماری دیابت معمولا مجموعه ای از عوامل محیطی و ژنتیکی دست به دست هم دهند و باعث ایجاد این بیماری در فرد می شوند. در این بیماران اگر قند خون از حد معمول خود بالاتر رود و انسولین تزریق نکنند، باعث علائمی مانند بی حسی پا، تاری دید و در نهایت بی هوش شدن می شود. همانطور که می دانیم هورمون انسولین در بدن انسان تولید شده و باعث کاهش گلوکز قند خون شده و باعث ذخیره گلوکز در کبد به صورت گلیکوژن می شود.

  همچنین این دارو می‌تواند در موارد دیگری علاوه برموارد اشاره شده بکار رود. پیش از رانندگی مطمئن شوید که اثری بر روی عکس‌العمل‌های شما نداشته‌است. رفتار درست افراد خانواده با فرد تازه معتاد شده چگونه باید باشد . با این وجود منافع استفاده از این دارو در زنان حامله ممکن است در مقابل خطرات احتمالی آن بیشتر باشد که در این صورت می توان از این دارو استفاده نمود. Mg 10 یک بار در روز به مدت ۷ روز سپس در صورت نیاز به mg/day 20 افزایش یابد. ۱۰ mg خوراکی یکبار در روز بعد از یک هفته می تواند به ۲۰ mg خوراکی یکبار در روز افزایش پیدا کند.

  این مکانیسم مسدود کردن گیرنده های آکسونی است که حساسیت زدایی و تنظیم آنها نیز کاهش می یابد و بنابراین سروتونین کمتری دوباره احیا می شود. این مکانیسم باعث می شود که عوارض جانبی SSRI کاهش یابد ، زیرا سطح سروتونین به سطح طبیعی کاهش می یابد. سطح سروتونین نیز در مناطق ناخواسته افزایش می یابد و اولین عوارض جانبی مشاهده می شود. SSRI ها علاوه بر تأثیر بر روی گیرنده های آکسون ، بر روی گیرنده های سروتونین در ناحیه somatodendritic (گیرنده های 5HT1A) نیز عمل می کنند و این باعث ایجاد یک سری اثرات می شود که با افزایش سروتونین پایان می یابد.

  در صورتی که علائم حساسیت دارویی از جمله ضایعات قرمز و خارش دار پوستی ،تنگی نفس،ورم صورت یا لبها مصرف دارو را قطع نموده و به پزشک یا مرکز درمانی مراجعه کنید. کپسول پاروکستین ۲۰ همانند دیگر داروهای اس‌ اس ‌آر آی از جذب مجدد سروتونین توسط فرستنده های عصبی پیش سیناپسی جلوگیری می‌کند و غلظت سروتونین را در دستگاه عصبی مرکزی بالا می‌برد و همچنین اندکی نوراپی نفرین را نیز مهار می کند. به همراه بیش فعالی ونقص توجه صورت گرفته مشخص گردیده که این دارو بر روی کودکان مبتلا به اختلال اسپرگر(اتیسم سطح یک یا اتیسم خفیف)تاثیر گذاری بهتری نشان داده است(گرین هیل وهمکاران ،2001). در این گروه میتوان به ترازودون Trazodone اشاره کرد .این دارو یک خواب آور بسیار قوی هست که روی گیرنده های آلفا اثر می گذارد و به همین دلیل می‌تواند به کاهش فشارخون وضعیتی و عدم تعادل منجر شود. عارضه نادر اما جدی ترازودون، پِریاپیسم ( انقباض مداوم و دردناک آلت تناسلی که به دلیل عدم تمایل و تحریک جنسی نباشد) است. در صورت بروز این عارضه مداخله جراحی برای رفع آن ضروری است و ممکن است به عقیمی دائم در مردان منجر شود.

  از عوارضی که فرد به دنبال مصرف نمودن این دارو تجربه می نماید می توان بهتهوع،سرگیجه،خواب‌آلودگی،اضطراب،کم اشتهایی،خستگی،عرق کردنوخمیازه‌ کشیدناشاره نمود. تا درمان کامل مشکلات افسردگی یا دیگر مشکلات مرتبط با این دارو ، مصرف را خودسرانه قطع نکنید. با مصرف این دارو ممکن است عوارضی در بدن ایجاد شود که این عوارض را به طور دقیق در ادامه بازگو میکنیم.

Buckeye Broadband Toledo Proud