• Simpson Svendsen posted an update 6 months ago

  تبصره 1 ـ هرگاه آخرین روز مهلت یا موعد مقرر برای تسلیم‌ اظهارنامه یا سایر اوراقی که مودی مالیاتی به موجب مقررات ‌مکلف به تسلیم آن می‌باشد، مصادف با تعطیل یا تعطیلات رسمی‌ یا عمومی گردد اولین روز بعد از تعطیل یا تعطیلات مزبور برحسب‌ مورد جزء مهلت یا موعد مقرر جهت تسلیم اظهارنامه یا اوراق مذکور محسوب خواهد شد. ضمنا در موقع احتساب مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی اعم از ایرانی یا خارجی، مالیاتهایی که قبال پرداخت شده است. با رعایت مقررات مربوط از مالیات متعلق کسر خواهد شد و اضافه پرداختی از این بابت قابل استرداد است. در ماده 11۰ قید شده است که تاریخ تحویل اظهارنامه اشخاص حقوقی مانند قبل تا پایات تیرماه است. نکته ی مهمی که در این ماده است ، رفع ابهام از تفسیر غلط بعضی از مودیان است که معافیت ارتباطی به عدم انجام تکالیف قانونی ندارد و چه بسا عدم انجام آن سبب ابطال معافیت شود.

  نحوه تنظیم اظهارنامه مالیاتی وکلای دادگستری

  به این معنی که ممیزان مالیاتی موظف هستند به‌صورت علی‌الرأس پرونده مالیاتی مؤدی را بررسی کنند و مبتنی بر شواهد و قرائن موجود مالیات مؤدی را در سال مالی گذشته تعیین کنند. همان‌طور که اشاره کردیم در قانون مالیات‌های مستقیم کشور دو ماده 192 و 226 به‌صورت متمرکز به موضوع عدم ارسال اظهارنامه اشخاص حقوقی و حقیقی اختصاص پیدا کرده است. ماده 192 قانون مالیات‌های مستقیم در کشور، جریمه عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی را معادل 30 درصد مبلغ مالیات آن‌ها در نظر گرفته است.

  مشاغل و درآمدهای مشمول مالیات

  تبصره 1- در مشارکت­های مدنی اعم از اختیاری و قهری شرکا حداکثر از دو معافیت استفاده خواهند کرد و مبلغ معافیت به­طور مساوی بین آنان تقسیم و ‌باقی­مانده سهم هر شریک جداگانه مشمول مالیات خواهد بود. شرکایی که با هم رابطه زوجیت دارند از لحاظ استفاده از معافیت در حکم یک شریک‌ تلقی و معافیت مقرر به زوج اعطا می‌گردد. در صورت فوت احد از شرکا وراث وی به عنوان قائم‌مقام قانونی از معافیت مالیاتی سهم متوفی در‌مشارکت به شرح فوق استفاده نموده و این معافیت به­طور مساوی بین آنان تقسیم و از درآمد سهم هر کدام کسر خواهد شد.

  برای تجارت خارج از مرزها و تمام فرآیند‌های مربوط به صادرات و واردات ارائه کارت امری ضروری است. اون دستگاهی پوزی که به سازمان معرفی نمی کنید بلاخره به یک حساب وصل است و سازمان امور مالیاتی آمار آن را دارد یعنی بانک مرکزی اطلاعات شما را ارسال به دارایی می کند و اگر به سازمان اعلام نکنید جرم مرتکب شدید و دارای عواقب می باشد. تبصره 3 ماده 177 اگر آرایشگاه ها و صاحبین مشاغل شروع به فعالیت کنند 4 ماه فرصت دارند که شروغ فعالیت خود را به سازمان اعلام کنند اگر این کار را انجام ندهند 10% مالیات قطعی جریمه می شوند و از تمام تسهیلات و معافیت ها محروم می شوند. تبصره 3 ـ صاحبان مشاغل مکلفند ظرف چهار ماه از تاریخ ‌شروع فعالیت مراتب را کتبا به ادارة امور مالیاتی محل اعلام نمایند.

  منتظر تمدید مهلت ارسال اظهارنامه مالیاتی حقوقی سال ۹۹ هستیم لطفا اقدام کنید وبه جان مردم اهمیت دهید و شرایط کاری و اقتصادیشان را درک کنید. مودیان حقیقی می توانند هنگام ارسال اطلاعات اظهارنامه خود، از طریق نرم افزار اقدام به درخواست صدور قبض مالیاتی نموده، که از طریقلیست قبوض الکترونیکی مرتبط با اظهارنامهقابل رویت و پس از چاپ قبض مالیاتی می توانند از طریق بانک یاسامانه پرداخت الکترونیکی مالیاتاقدام به پرداخت نمایند. قبل از ارسال، نسخه پیش نویس تکمیل شده را از سیستم دریافت و به دقت بررسی فرمایید. ارسال الکترونیکی اظهارنامه به منزله تسلیم قانونی اظهارنامه تلقی خواهد گردید و نیازی به ارائه اظهارنامه چاپ شده به اداره امور مالیاتی ذیربط نخواهد بود. موسسه خدمات مالیاتی قبل از اینکه به تشریح اظهارنامه عملکرد اشخاص در سال جدید بپردازد به سامانه ی جدیدی که سازمان امور مالیاتی برای ارسال اظهارنامه تدارک دیده است، اشاره میکند.

  تبصره 3- شعب و نمایندگی¬های شرکتها و بانکهای خارجی در ایران که بدون داشتن حق انجام دادن معامله به امر بازاریابی و جمع آوری اطلاعات اقتصادی در ایران برای شرکت مادر اشتغال دارند و برای جبران مخارج خود از شرکت مادر وجوهی دریافت می¬کنند نسبت به آن مشمول مالیات بر درآمد نخواهند بود. با توجه به ابالغ آیین نامه اجرایی ماده 95 اصالحی قانون مالیاتهای مستقیم ، به شرح زیر نکات مهم و فرمهای خالصه درآمد هزینه گروه های دوم و سوم این آیین نامه به استحضار می رسد. در این قسمت به فصل چهارم و پنجم از باب سوم قانون مالیات های مستقیم ، به مالیات بر درآمد مشاغل و اشخاص حقوقی می پردازیم. کافی‌شاپ مانند سایر بنگاه‌های خدماتی وغذایی مشمول ماده ١٣١ قانون مالیات‌های مستقیم می‌شوند و باید از صندوق فروشگاهی استفاده کنند. اگر برای اولین بار می‌خواهید فرم مالیات بر ارزش افزوده را پر کنید، اطلاعات مشخصات مودی را تکمیل نمایید.

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، از رئیس‌جمهور درخواست کرده است که مدت قانونی ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی را تا پایان شهریور تمدید کند. تعطیلی ها، افزایش هزینه ها و نبود درآمد، روزهای سختی را برای اصناف رقم زده است و مکررا در جلسات و مکاتبات به معاونت اقتصادی رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور مالیاتی درخواست تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه عملکرد سال ۹۹ را تا پایان شهریور ماه اعلام نمودیم. در آخر هم گروه پنجم، افراد یا شرکت‌های غیر ایرانی مقیم ایران که باید برای درآمدی که در ایران به شیوه‌های مختلف کسب می‌کنند، فرم اظهارنامه مالیاتی را تکمیل کرده و در مهلت مقرر تسلیم نمایند . طبق توضیح فوق تمام افرادی که در گرو ههای بالا جای می‌گیرند، باید در موعد مقرر فرم اظهارنامه مالیاتی را تکمیل و به اداره مالیات محل سکونت خود ارائه دهند . اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی در دو قالب اظهارنامه انفرادی و مشارکتی قابل تسلیم می باشد که بسته به شرایط واحد کسبی می بایست اطلاعات لازم در سامانه ثبت نام وارد شود.

  تبصره 2 ـ آن قسمت از مالیات مورد قبول مودی مذکور دراظهارنامه یا ترازنامه تسلیمی به عنوان مالیات قطعی تلقی می‌شود و از طریق عملیات اجرایی قابل وصول است‌. اظهارنامه جایگزین آخرین اظهارنامه ایست که می توان در موعد مقرر قانونی ارسال کرد. سلام بخشنامه ای برای مهلت ارسال اظهارنامه ها نوشته نشده و تا وقتی این اتفاق نیوفتد مهلت ارسال اظهارنامه طبق روال عادی خود می باشد. مربوط به سال مالیاتی نیاز به هویتی اشخاص عضو هیئت مدیره داریم که در صفحه مربوطه وارد میکنیم. بعد از ورود به بخش ارسال اظهارنامه، از طریق زدن دکمه ی ثبت اظهارنامه جدید وارد صفحه ثبت اطلاعات می شویم.

  تعریف ارزش افزوده:

  گزارش آنلاین که در هر فصل باید به سازمان در مورد خرید و فروش اطلاع داده شود وگرنه مشمول جریمه می شود. برای هر فردی که در کشور کار می کند مانند سالن های زیبایی معافیت هایی نیز وجود دارد. دریافت گواهی ارزش افزوده تامین‌کننده‌ی کالا و خدمات که اعتبار زمانی داشته باشد.

  در نرم افزار مالی ، پشتیبانی فراگیر از نیازهای سازمانی، قابلیت انعطاف در پیاده سازی مدلهای مختلف حسابداری ، قابلیت اعتماد و سهولت استفاده ، مرکز توجه مدیریت سازمانها است . به عنوان یک شرکت حسابداری در کرج و تهران موفق، می‌تواند در زمینه‌های مختلف مالی و حسابداری، به شرکت‌های خصوصی و ارگان‌های دولتی مشاوره داده و سپس ارائه‌ی راهکارها، آموزش پرسنل و انجام امور را در دست بگیرد. تمام شرکت‌های بزرگ و کوچک، در مسیر خود نیاز به مشاوره و دریافت کمک از حسابداران باتجربه و کارشناسان مالی خبره دارند؛ افرادی که به ‌دفعات یک مسیر را طی کرده‌اند و با پیچ‌و‌خم‌ها و فرازوفرودهای آن آشنا هستند. توسط کارشناسان خبره مالیاتیبیشتر بدانید مشاوره مالیاتیمعافیت مالیاتی ، اعتراض مالیاتی ، اظهارنامه مالیاتی و… 4- کمیته مذکور پس از بررسی اسناد و مدارک مربوط و در صورت احراز اشتباه،مراتب را به اداره امور مالیاتی اعلام می نماید.

  تبصره ـ در مواردی که مالیات متعلق بر درآمد موسسات ‌کشتیرانی و هواپیمایی ایرانی در کشورهای دیگر بیش از پنج درصد (5%) کرایه‌ دریافتی باشد با اعلام سازمان ذیربط ایرانی‌، وزارت امور اقتصادی ودارایی موظف است مالیات شرکت‌های کشتیرانی و هواپیمایی تابع‌ کشورهای فوق را معادل نرخ مالیاتی آنها افزایش دهد. پرداخت‌ کنندگان وجوه مذکور در این ماده مکلفند در هر پرداخت، مالیات‌ متعلق را با توجه به مبالغی که از اول سال تا آن تاریخ پرداخت ‌کرده‌اند کسر و تا پایان ماه بعد به اداره امور مالیاتی پرداخت کنند، در غیر این صورت پرداخت کنندگان مذکور و دریافت ‌کنندگان متضامنا مسوول پرداخت اصل مالیات و جریمه‌های متعلق آن خواهند بود. تبصره 3 ـ در موقع احتساب مالیات بر درآمد اشخاص‌ حقوقی اعم از ایرانی یا خارجی‌، مالیات هایی که قبلا پرداخت شده ‌است با رعایت مقررات مربوط از مالیات متعلق کسر خواهد شد واضافه پرداختی از این بابت قابل استرداد است‌. تبصره 1- در مشارکت¬های مدنی اعم از اختیاری و قهری شرکا حداکثر از دو معافیت استفاده خواهند کرد و مبلغ معافیت به ¬طور مساوی بین آنان تقسیم و ‌باقی ¬مانده سهم هر شریک جداگانه مشمول مالیات خواهد بود. در صورت فوت احد از شرکا وراث وی به عنوان قائم‌ مقام قانونی از معافیت مالیاتی سهم متوفی در‌مشارکت به شرح فوق استفاده نموده و این معافیت به¬ طور مساوی بین آنان تقسیم و از درآمد سهم هر کدام کسر خواهد شد. چنانچه متعاقبا اسناد و مدارک مثبته ای دال بر فعالیت های اقتصادی مودی که بر خلاف اظهارات وی باشد، بدست آید و این اسناد و مدارک ملاک مطالبه مالیات و جرائم متعلقه با رعایت مقررات قرار گیرد، با عنایت به مفاد ماده 191 ق.م.م جرائم مالیاتی آن قابل بخشودگی نیست.

  بدلیل تعداد زیاد آگهی این سایت قادر به تایید و یا رد آگهی ها نبوده و مسئولیت صحت آگهی های ثبت شده با آگهی دهنده میباشد. مدیرانی که برای جلوگیری از بارمالیاتی مضاعف علاقمندند از مباحث مالیاتی آگاهی داشته باشند. مهارتی که،هر حسابدار شاغل وفارغ التحصیل حسابداری جویای کار برای موفقیت بیشتر درحرفه حسابداری باید دارا باشد. در حالی که آمارهای غیررسمی می‌گویند رکورد تورم در ایران شکسته شده، هنوز هم «بنا به ظاهر» مرز ۵۰ درصدی نرخ تورم شکسته نشده است. باور کنید اغراض پایان دوره ای شما به این مکافات نمی ارزد .به نظر کارشناسان احترام بگذارید.

Buckeye Broadband Toledo Proud