• Stallings Dowling posted an update 5 months ago

  اتوبوسهای ارمنستان از کدام مرز عبور میکنند؟ چرا که عبور دادن این وسیلهها از مرز غیر قانونی است و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد. این کنترل شامل تمامی وسیلهها و چمدانهایی است که توریستها به همراه دارند. مدارک مورد نیاز برای سفر با ماشین شخصی به ایروان شامل گواهینامه بین المللی، کارت بین المللی خودرو، بیمه کارت سبز خودرو و پلاک ترانزیت میشود.جاده مرزی ایران و ارمنستان در جوار رود ارس، عکاس: امیر ثناجومسیر زمینی بهسمت مرز ایران با ارمنستان از جادههای بسیار زیبا و خوش آب و هوا با مناظری زیبا و بکر میگذرد و تجربه سفر با ماشین شخصی به ایروان میتواند برای شما بسیار لذتبخش و مانا باشد. تقریباً از تهران تا مرز مسافتی حدود ۱۲۱۵ کیلومتر است، بعد از عبور از مرز نوردوز در ارمنستان قسمت جالب سفر شروع میشود، جادههای زیبا در راه ایروان و البته پیچ در پیچ و سرسبز، خلوت و جنگلی که بسیار شبیه به جاده چالوس است. رزرو هتل ارمنستان مسافرت با خودروی شخصی به ارمنستان این امكان را به سرنشینان میدهد تا چشمها را به مناظر اطراف جاده صیقل داده و از طبیعت بکر و دست نخورده جاده های کوهستانی زیبا و مهمان نوازی مردم مهربان آن لذت برد و از یكنواختی مناظر شهری قدری فاصله گرفت.

  گردشگران برای اینکه بتوانند از مناطق دیدنی ارمنستان لذت ببرند و از تفریحات این کشور استفاده کنند قطعا به وسایل حمل و نقل عمومی ارمنستان احتیاج خواهند داشت. گزینههای حمل و نقل عمومی ایروان خیلی متنوع نیستند اما باز هم روش مناسب و ارزانی برای گشت و گذار در شهر اند. تور ارمنستان آژانس مسافرتی الفبای سفر با ارائه بهترین و متنوع ترین خدمات تور ارمنستان هوایی پل ارتباطی میان شما و رویاهایتان است. برای آن که بررسی کنید که آیا برای سفر به کشور مورد نظر خود نیاز به ویزا دارید یا نه بهترین کار این است که به سایت سفارت آن کشور سر بزنید و مطالعه کنید که چه کشورهایی برای ورود به ویزا نیاز دارند. بنابراین وسیلههای خود را دم دست گذاشته و چمدان خود را طوری ببندید تا بررسی آنها به راحتی و بدون نیاز به زمان زیاد انجام گردد. رزرو هتل ارمنستان به همین دلیل اگر فرصت دست داد، حتماً سری به این بازار بزنید. که کاش این کار را نمی کردیم ، در ضمن قیل از آمدن به ارمنستان من 20 هزار تومان به حساب آقای غلامی سرپرست تور بابیلون در ایران واریز کرده بودم و به گفته ایشان اگر آپارتمان های ارائه شده از طرف شرکت ایشان را نپسندیدم کل مبلغ عودت داده شود . بلیط ارمنستان

  ما هم پس از مقداری خرید از سالن فرودگاه خارج شدیم که چند نفر دور ما ریختند مثل همین مسافر کشهای خودمان و هر نفر پیشنهاد می داد که با وی رفته تا آپارتمان به ما نشان بدهند ، خلاصه با کمی دقت فردی که از طرف شرکت توریستی Babilon منتظر ما بود و اسمش امین بود پیدا کردیم . وی تنها نامزد معرفی شده برای پست ریاست جمهوری بوده و با رای موافق 71 نماینده مجلس به این سمت انتخاب شده است. اگر حوصله و یا زمان رانندگی طولانی مدت را ندارید بهترین گزینه در سفر به ارمنستان برای مسافران سفر هوایی است که میتوانید در مدت زمانی بسیار کوتاه، از تهران خود را به تنها فرودگاه بین المللی ارمنستان در شهر ایروان برسانید. بهترین زمان سفر به این کشور به صورت معمول در فصول بهار و تابستان است، با این حال زیباییهای طبیعی پاییز و زمستان آن نیز چیزی نیست که به همین راحتی بتوان از کنارش عبور کرد. سالانه حدود ۲ میلیون مسافر از طریق مرز نوردوز عبور میکنند. سپس از تبریز تا جلفا فاصلهای در حدود ۱۳۰ کیلومتر پیموده خواهد شد. بلیط ارمنستان

  و از همون جا بود که ماجرا آغاز شد ، ایشان سه مسافر دیگر به غیر از ما داشت ، دو تاکسی برای ما گرفت و به سمت شهر ایروان حرکت نمودیم . در این زمان بود که تاکسی ها را مرخص نمودیم و با کمال ناباوری آقای امین مبلغ 14 هزار درام از ما بابت تاکسی ها دریافت کرد در حالیکه کرایه تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر 2 تا 3 هزار درام می باشد. در همین جا بود که با مشورت دوستان تصمیم گرفتیم تا اول کار 50 دلار بعنوان شیتیل به امین بدهیم تا در مکانی خوب و مناسب اسکان مان دهد . رزرو هتل ارمنستان در ارمنستان فروشگاه های زنجیره ای به نام SAS وجود دارد که معمولا در آنها می توانی دلار نیز چنج نمایی . کرایه تاکسی معمولا چون مسیر های داخل شهر ارمنستان تقریبا کوتاه است از 500 تا 600 درام می باشد .توصیه می شود هر وقت در ارمنستان خواستید تاکسی سوار شوید به راننده بگویید حتما تاکسی متر خود را روشن کند تا بر اساس آن نرخ درست را پرداخت نمایید . در صورتی که تور زمینی ارمنستان رزرو شده از تهران حرکت کند مسیر ۶۰۰ کیلومتری تا تبریز را باید طی کنید.

  حتما از قبل محل اقامت خود را رزرو کنید. بهخصوص اگر تنها هستید و محل اقامت شما با مرکز شهر فاصله دارد.توجه داشته باشید که راهنمای مسیر اتوبوسها در ارمنستان به زبان ارمنی نوشته شده است. نکتهای که وجود دارد، بهتر است قبل از سفر درباره هتل، غذا و خوراک، بنزین و استراحت خود در مسیر برنامهریزی منظمی داشته باشید. این نوع غذا از گذشته های بسیار دور در اکثر مناطق سردسیر رواج داشته است. پس از اینکه مسافرانش را در هتل مستقر نمود با کلی تعریف و تمجید از خودش ما را به یکی از خیابان های فرعی دور از مرکز شهر که ظاهر ساختمان به 2 ریال هم نمی ارزید برد .با دیدن ظاهر ساختمان و دور بودنش از مرکز شهر از دیدن داخل آپارتمان منصرف گشتیم و از وی خواستیم که مکان دیگری را که نزدیک مرکز شهر باشد به ما نشان بدهد. عضویت ایران شاید اگر خیلی دور از ذهن هم باشد و اگر بتواند را در جهت استفاده از فاکتور شهروندان ترک خود در جهت اتحاد بهجای تفرقه وارد میدان کند. بلیط ارمنستان

  پس از اینکه از مخمصه گرفتن ویزا و کنترل پاسپورت و غیره فارغ شدیم وارد سالن خروجی ایروان شدیم که در آنجا دو شرکت تلفن همراه Beeline و Vivacell با دریافت پاسپورت و گرفتن فتوکپی از آن سیم کارت رایگان به مسافرین می دادند ، که با اجازه من و دوستانم از دو شرکت مذبور سیم کارت رایگان با شارژ اولیه 500 درام دریافت کردیم . طریقه های سفر به ارمنستان , با عرض سلام به همه همراهان همیشگی شرکت مهرگان: با توجه به اینکه راههای زیادی برای سفر به ارمنستان وجود دارد ما در اینجا مقاله, طریقه های سفر به ارمنستان را آماده کردیم که به شما عزیزان تقدیم می کنیم. حتما به فصل سفر و دمای هوا توجه داشته باشید. اگر قصد سفر با اتوبوس را دارید بد نیست بدانید که اتوبوس یکی از راه های سفر می باشد و بعد از حدود ۲۴ ساعت در ترمینال ایروان مسافران را پیاده میکنند.

  دریاچه سوان: سوان (۶۶ کیلومتری شمال شرق ایروان) یکی از محبوبترین جاذبه های این کشور است. این پیراشکی از محبوبترین غذاهای خیابانی به شمار میرود و در بیشتر غذاخوریهای کوچک دیده میشود. آرموتز یك رستوران عالی برای غذاهای لذیذ سنتی است. در ساحل این دریاچه رستوران های اشتها برانگیزی وجود دارند که بیشتر غذاهای دریایی سرو میکنند.مسیریابی :سوان در استانی در شمال شرقی ایروان قرار گرفته است و شما به راحتی با قطار یا اتوبوس میتوانید به آنجا رسیده و سپس با تاکسی یا ون به سمت دریاچه بروید. قیمت تور ایروان دمای هوا در فصل تابستان در شهر ایروان ممکن است به 40 درجه سانتیگراد برسد، و در بعضی روزها ممکن است حتی هیچ نسیم ملایمی هم نیاید یا میزان آن بسیار کم باشد؛ هوا در این فصل در مناطق شمالی خنکتر است. معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه ایران به دنبال توسعه روابط خود با کشورهای همسایه است، ارمنستان را دارای جایگاهی بسیار مهم در سیاست خارجی کشورمان دانست. فرقانی با بیان اینکه در حال حاضر حداقل هزینه سفر یک نفر به ارمنستان و ۱۰ روز اقامت در آن کشور ۱۰۰ میلیون ریال برآورد میشود، افزود: به این ترتیب شمار زیادی از متقاضیان از دایره خارج شده و شاهد محدودیت تقاضای سفر به این کشور هستیم.

  هزینه تورهای هوایی ارمنستان حدود متغیر دارد که بستگی به نوع پرواز و خدمات ارائه شده توسط تور و نوع هتل محل اقامت دارد. همچنین مسافران باید مدت زمانی در حدود ۲ الی ۳ ساعت را جهت معطلی در مرز در نظر بگیرند. به همین دلیل مسافرانی که این گزینه سفر را انتخاب میکنند باید از لحاظ زمانی آزادی بیشتری داشته باشند. اما مرز نوردوز مکانی است که در سفرهای زمینی با اتوبوس برای گذر مسافران انتخاب میشود. سفر با اتوبوس به ارمنستان مزایای متعددی دارد، اما ماشین شخصی نیز برای گشت و گذار در مناطق اطراف شهر بسیار عالی است. گفتنی است که این سفر نیز همانند سفرهای قبلی وزیر به عمان، امارات و قطر در راستای برنامههای دولت سیزدهم به منظور توسعه دیپلماسی اقتصادی و تجاری با کشورهای منطقه به ویژه همسایگان طراحی شده و بر اساس رویکردهای وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت ایران در زمینه فراهم کردن هر چه بیشتر بسترهای لازم برای فعالیت بخشخصوصی ایران در کشورهای همسایه، مسائل و مشکلات این بخش همواره مورد پیگیری قرار دارد.

  اسحاق جهانگیری در نشست مطبوعاتی خود به همراه نخست وزیر ارمنستان با خیر مقدم به نخست وزیر این کشور و هیات همراه اظهار کرد: دو کشور در یک حوزه تمدنی، فرهنگی و جغرافیایی قرار دارند و روابط بسیار قدیمی بر مبنای مشترکات مردم خود را دارند. این بیانیه افزود: این سفر تحریک آمیز وزیر دفاع ارمنستان به صورت عمدی و در آستانه سالگرد بیانیه سه جانبه امضا شده توسط روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان در ۱۰ نوامبر ( ۲۰ آبان ماه ) سال گذشته ، انجام شده است. اگر مسافت تا مرز را بهوسیله تاکسیهای داخل ایران طی کنید، پس از انجام تشریفات گمرکی وعبور از مرز نوردوز میتوانید با پرداخت هزینه مناسب با ونها و تاکسیهای ارمنستان به ایروان برسید؛ اما در این صورت در برنامهریزی زمان سفر دقت کنید تا در ساعتهای نخست روز به مرز نوردوز برسید.جاده ارس، منبع عکس: smarttiz.irسفر به ایروان با اتوبوس و تاکسی در مقایسه با سفر هوایی بسیار بهصرفهتر هستند؛ اما انجام تشریفات بازرسی در مرز بسیار خستهکننده و در زمان تردد بالا در فصل شلوغ گردشگری طولانی است. نهار را در کبابی نزدیک هتل خوردیم که جایتون خالی خیلی هم خوشمزه بود بعد به هتل برگشتیم و پس از کمی استراحت سر شب بود که تصمیم گرفتیم داخل شهر گشتی بزنیم به همین خاطر تاکسی گرفتیم و به میدان اپرا رفتیم .

  به محل مورد نظر رفتیم و پس از کلی معطلی مشخص شد که هتل ظرفیتش تکمیل است و فردا یکی از واحد ها تخلیه می شود به همین خاطر قرار شد که موقتا ما را در یک هتل اسکان دهد تا فردا ی آن روز در هتل آپارتمان مورد نظر مستقر شویم. یکی دیگر از هتلها، متروپل(Hotel Metropol) است که در ارمنستان معروف است. ۱۰ نوشته شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی ،سخنگوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: در پی اعلام مسوولان ارمنستان مبنی بر شرط اقامت ۱۰ روزه برای انجام واکسیناسیون در این کشور و به تبع آن افزایش هزینههای سفر، کاهش چشمگیر تقاضا را در این بخش شاهد هستیم. مجید فرقانی افزود: تا کنون بیش از ۱۴ هزار ایرانی به کشور ارمنستان سفر کردهاند که طبق اعلام دفاتر خدمات مسافرتی، تقاضا برای سفر به ارمنستان در استان حدود ۷۰ درصد کاهش یافته است.

Buckeye Broadband Toledo Proud