• Butler Bentsen posted an update 5 months, 3 weeks ago

  با وارد نمودن اقلام خواسته شده در نرم افزار، اطلاعات هویتی و واحد کسبی شخص حقیقی از سامانه ثبت نام دریافت و در اظهارنامه نمایش داده می شود. به گزارش خبر یار ، سازمان امور مالیاتی کشور در اطلاعیه‌ای خطاب به اشخاص حقیقی و حقوقی از آغاز تکمیل اظهارنامه مالیات بر عملکرد سال گذشته خبر داد. سازمان امور مالیاتی برای ارسال اظهارنامه ارزش افزوده مهلتی را تعیین می‌کند. اگر مودیان در زمان تعیین شده اظهارنامه ارزش افزوده‌ی خود را ارسال نکنند به آنها جریمه تعلق می‌گیرد و این جریمه‌‌ها قابل بخشش نیستند. اظهارنامه مالیاتی فرمی است که بسته به نوع آن، حسب مورد به منظور اظهار درآمدها، هزینه های دارایی ها، بدهی ها، سرمایه، معافیت ها، درآمد مشمول مالیات، مالیات، بخشودگی مالیاتی و همچنین اطلاعات هویتی و مکانی مؤدی، توسط سازمان تهیه و جهت تکمیل در اختیار مؤدیان قرار می گیرد. طبق آنچه سازمان امور مالیاتی اعلام کرده، شرط برخورداری از هرگونه تسهیلات قانونی، نرخ صفر و معافیت مالیاتی برای مودیان مالیاتی، ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است.

  با سایت آگهی747 کالا و محصولات خود را جهانی نمایید

  شرکت حسابداری و مالیاتی صفحه ای هم مخصوص ثبت اطلاعات بانکی و دفاتر تجاری که دریافت کرده اید وجود دارد که این صفحه از طریق سامانه جامع مالیاتی بارگزاری می شود و نیازی نیست که خود شخص پر کننده اظهارنامه آن را تکمیل نماید. طبق ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم اطلاعات اشخاص و شرکت در سامانه جامع مالیاتی وجود دارد که این اطلاعات از این طریق بارگزاری می شود. اشخاص حقوقی بایستی هنگام پرداخت یا تخصیص حقوق، مالیات متعلق را طبق مقررات ماده 85 این قانون محاسبه و کسر و ظرف سی روز ضمن ارایه لیست حقوق بگیران که حاوی مشخصاتی نظیر نام و نشانی دریافت کنندگان حقوق و میزان آن می باشد به اداره امور مالیاتی محل، پرداخت نموده و در ماههای بعد فقط تغییرات را اعلام نمایند. بر طبق قانون مالیات بر ارزش افزوده تمامی صاحبان تالارهای پذیرایی، چلوکبابی‌ها، رستوران سالن‌های غذاخوری، سفره‌خانه‌های سنتی و تمام اغذیه‌فروشی‌های زنجیرهای با مالکیت حقوقی و حقیقی که به نحوی در این زمینه فعال هستند، مشمول دریافت مالیات بر ارزش افزوده می‌شوند. اما کترینگ‌هایی که غذای بیرون‌بر و بدون سرو در محل تهیه می‌کنند، از دریافت این مالیات از مردم منع شده و الزامی هم به پرداخت آن به اداره مالیات ندارند. به گزارش تجارت‌نیوز، آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی و همچنین ارسال فرم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم صاحبان مشاغل یک بار تمدید شده و از ۳۱ خرداد، به ۱۵ تیر افزایش یافته بود.

  نظرات کاربران

  برای تجارت خارج از مرزها و تمام فرآیند‌های مربوط به صادرات و واردات ارائه کارت امری ضروری است. اون دستگاهی پوزی که به سازمان معرفی نمی کنید بلاخره به یک حساب وصل است و سازمان امور مالیاتی آمار آن را دارد یعنی بانک مرکزی اطلاعات شما را ارسال به دارایی می کند و اگر به سازمان اعلام نکنید جرم مرتکب شدید و دارای عواقب می باشد. تبصره 3 ماده 177 اگر آرایشگاه ها و صاحبین مشاغل شروع به فعالیت کنند 4 ماه فرصت دارند که شروغ فعالیت خود را به سازمان اعلام کنند اگر این کار را انجام ندهند 10% مالیات قطعی جریمه می شوند و از تمام تسهیلات و معافیت ها محروم می شوند. تبصره 3 ـ صاحبان مشاغل مکلفند ظرف چهار ماه از تاریخ ‌شروع فعالیت مراتب را کتبا به ادارة امور مالیاتی محل اعلام نمایند.

  هر سه ماه یا در پایان هر فصل، 15 روز به مالکان مشاغل و کسب‌وکار‌‌ها مهلت داده می‌شود تا با مراجعه به سامانه مالیات بر ارزش افزوده، ابتدا اظهارنامه ارزش افزوده‌ی خود را پر کنند و سپس مالیات بر ارزش افزوده‌ی خود را در طی دو فیش مالیات به نرخ 6درصد و عوارض به نرخ درصد بپردازند. شایان ذکر است که در فصل زمستان به دلیل تعطیلات عید نوروز، این فرصت 30 روزه یعنی تا پایان فروردین ماه مهلت است. اظهارنامه مالیاتی یعنی اطلاعاتی مانند درآمد، هزینه‌ها، دارایی‌ها، بدهی‌ها، سرمایه‌ی یک سال مالی خود را به همراه اطلاعات هویتی و مکانی افراد حقیقی و حقوقی در فرم‌های دارایی وارد کنیم و برای اداره امور مالیاتی ارسال کنیم. علیرغم اینکه در روز های آخر ارسال اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی به سر می بریم ، سازمان امورمالیاتی نسخه ۱۳ ام اظهارنامه عملکرد سال ۹۸ را منتشر کرد. این در حالیست که می توان جلوگیری از ازدحام حضوری مودیان مالیاتی در ساختمان های این سازمان را یکی دیگر از علل این تصمیم دانست. استفاده از فرصت اظهارنامه اصلاحی، به نوعی جبران برخی اشکالات در سند اصلی برای شفافیت کامل است.هر اقدامی برای تکمیل این گونه اطلاعات و محاسبات، باید بر مبنای مقررات خاصی باشند که معمولا در چارچوب قانون مالیات‌های مستقیم عنوان می‌شود.

  تبصره3- در مورد کارگاه­ها و واحدهای تولیدی­ که نوع فعالیت آنان ایجاد دفتر یا فروشگاه در یک یا چند محل دیگر را اقتضاء نماید، مودی می تواند برای کلیه محل های مذکور یک ثبت نام به نشانی که به عنوان محل اصلی فعالیت اعلام می نماید، انجام و یک فقره اظهارنامه برای کلیه درآمدهای حاصل از فعالیت­های خود تسلیم نماید. در این صورت برای مودی مزبور یک پرونده به نشانی که اعلام می نماید، تشکیل می شود. سازمان امور مالیاتی موظف است به تدریج و بر اساس اولویت، اشخاص مشمول حکم این تبصره را تعیین کند و تا شهریور ماه هرسال از طریق درج در یکی از روزنامه های کثیرالنتشار و روزنامه رسمی کشور اعلام و از ابتدای فروردین ماه سال بعد از آن اعمال نماید. هـ – هرگاه در نتیجه ادغام یا ترکیب، درآمدی به هر یک از سهامداران در شرکت‌های ادغام یا ترکیب شده تعلق گیرد طبق مقررات مربوط مشمول مالیات‌ خواهد بود.

  حتما باید به سازمان مالیاتی دفتر و اظهار نامه و اسناد و مدارک ارائه دهید تا بتوانید از مشوق های مالیاتی استفاده کنید یعنی اگر شما دفتر و اظهارنامه و اسناد و مدارک به سازمان مالیاتی ندهید معافیت به شما نمی دهند. در مورد معلولان و بیماران خاص و صعب العلاج علاوه بر هزینه­ های مذکور هزینه مراقبت و توانبخشی آنان نیز قابل کسر از درآمد مشمول مالیات‌ معلول یا بیمار یا شخصی که تکفل او را عهده ‌دار است می‌باشد. طبق ماده 95 سازمان مالیاتی آیین نامه ای دارد که برای همه مشاغل لازم و واجب است. برای اینکه بدانید نحوه محاسبه مالیات آرایشگران و آرایشگاه ها چگونه است؟ باید با چند ماده قانون مالیات های مستقیم آشنا باشید که در این مقاله با بیان آنها و چند مثال آنها را برای شما بازگو می کنیم. بر اساس اعلام سازمان مالیات بر ارزش افزوده، تنها اغذیه‌فروشی‌های زنجیره‌ای مجاز به دریافت ارزش افزوده هستند.

  گذشته از کشورهای شمال اروپا، اتریش، هلند و بلژیک نیز مالیات بالایی دارند. در مقابل این کشورها عربستان سعودی، برونئی، موناکو، جزایر کیمن، باهاما و آندورا ایستاده‌اند که به اصطلاح بهشت مالیاتی هستند. مدارک و مستندات مربوط به مالیات را برای اقدامات امور مالیاتی آماده کنید، به این ترتیب می توانید اقدامات صحیحی انجام دهید و نظارت مناسبی بر روند انجام آن داشته باشید.

  در خصوص واحدهای مشارکتی تنها تکمیل یک اظهارنامه کافی است و نیازی به ارایه اظهارنامه انفرادی به تفکیک شرکاء نمی باشد. اطلاعات شرکاء در واحدهای مشارکتی از سامانه ثبت نام الکترونیکی بارگزاری خواهد شد لذا در صورت عدم ثبت اطلاعات لازم (از جمله اطلاعات شرکاء…) می بایست شریک اصلی نسبت به تکمیل اطلاعات در سامانه ثبت نام اقدام نماید. تنظیم اظهارنامه اصلاحینیاز به تجربه دارد.همانند تنظیم سند اظهارنامه اصلی، روش تنظیم اظهارنامه اصلاحی نیز هنر خاص خود را نیاز دارد.ثبت تغییرات عمده به اسم اظهارنامه اصلاحی هم منجر به کاهش میزان اعتماد خواهد شد و تصور عدم شفافیت را به دنبال دارد. پس بهتر است افراد حرفه‌ای سند اصلاحی را تنظیم و چند مورد شبیه فاکتور‌های جا افتاده یا اشتباه جزئی در محاسبه را درج کنند.نباید این موضوع مهم را فراموش کرد که اظهارنامه اصلاحی اصلا به معنای خدشه‌دار کردن و اصلاح عمده اظهارنامه اولیه نیست.

  روش‌های محاسبه مالیات رستوران

  لطفا با تکمیل فرم زیر نظرات خود را در مورد شرکت اَزتا با ما در میان بگذارید. تمامي خبرها بصورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر هوشمند خبر سايت گردآوري شده و سايت خبر امروز در مورد محتواي اخبار مسئول نمی باشد. مستر حساب ایران به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. در همین رابطه بنا به میزان این سود، دولت ها طی قوانینی درصد مشخصی از آن را دریافت کرده و در راستای بهبود وضعیت زیرساخت های کشور یا اهداف عام المنفعه خرج می‌نمایند. گروه رسیدگی مالیاتی جرایم 99 را مجدد بررسی کرده تا از صحت محاسبات و پرداخت مطمئن شود. برای ورود به این بخش از سایت نیاز به یوزرنیم و پسوردی که سازمان در اختیار مودیان قرار داده، داریم.

  شاید برایتان پیش آمده باشد که بعد از صرف غذا در رستوران، زمانی که برای پرداخت صورتحساب مراجعه می‌کنید، مبلغی را بیش از آنچه که در منو مشاهده کرده بودید در صورتحسابتان بینید، این مبلغ در بیشتر موارد ارزش افزوده‌ای است که برای غذا و… وضع شده است. ارزش افزوده در واقع مقدار کار و تلاشی است که روی هر ماده خام صورت می‌گیرد تا آن را به محصول تبدیل کند. به عنوان مثال اختلاف بهای فروش با قیمت مواد خام مورد نیاز برای تولید یک صندلی را می‌توان ارزش افزوده نامید.

Buckeye Broadband Toledo Proud